Cemix 2721 Silikonová omítka zatíraná 1,5 mm, 25 kg
Cemix 2721 Silikonová omítka je pastovitá fasádní omítka na bázi silikonové polymerní disperze. Je určená jako konečná dekorativní a ochranná vrstva zateplených i nezateplených fasád.
Zatíraná zrnitost 1,5 mm vytváří jemnou, rovnoměrnou a univerzálně použitelnou fasádní strukturu. Omítka je vhodná pro běžné fasády rodinných a bytových domů, sanační systémy i odpovídajícím způsobem připravené historické objekty.
Silikonová báze zajišťuje vysokou propustnost pro vodní páru, nízkou nasákavost a dobrou elasticitu. Zakapslované ochranné přísady zvyšují odolnost povrchu proti plísním a dalšímu biologickému napadení.
| Struktura Zatíraná, zrnitost 1,5 mm | Balení Plastový kbelík 25 kg |
| Orientační spotřeba Přibližně 2,3 kg/m² | Orientační vydatnost Přibližně 10,9 m² z balení |
Vyberte odstín omítky
Pro výběr barevného odstínu použijte vzorník Cemix Color Compass.
Otevřít vzorník Cemix Color Compass
Zobrazení odstínů na monitoru je orientační. Konečný odstín doporučujeme porovnat s fyzickým vzorníkem.
Hlavní výhody
vysoká paropropustnost třídy V1,
nízká nasákavost třídy W3,
vysoká elasticita pomáhající omezovat vznik trhlin,
vhodnost pro ETICS s EPS i minerální vatou,
zakapslované ochranné přísady proti biologickému napadení,
vysoká barevná a UV stabilita,
snadné nanášení a strukturování,
jemná a rovnoměrná zatíraná struktura.
Použití
Omítka je určená jako finální povrchová úprava kontaktních zateplovacích systémů s izolantem z EPS nebo minerální vaty. Použít ji lze také na vhodně připravené armovací vrstvy, vápenocementové a cementové omítky, beton a další pevné minerální podklady.
Vhodná je rovněž jako dekorativní povrchová úprava sanačních systémů a fasád historických budov, pokud skladba podkladu a zvoleného systému odpovídá technickým požadavkům výrobce.
Doporučení pro aplikaci
Příprava podkladu: Podklad musí být pevný, suchý, objemově stabilní, rovný a rovnoměrně nasákavý. Odstraňte prach, výkvěty, mastnotu, nesoudržné nátěry, zbytky odformovacích prostředků a další nečistoty.
Penetrace: Připravený podklad ošetřete probarvenou penetrací Cemix 2610. U silně savých podkladů nejprve použijte hloubkovou penetraci Cemix 2614 a následně penetraci Cemix 2610.
Promíchání: Omítku před použitím důkladně promíchejte pomaluběžným míchadlem přibližně 2 minuty při nejvýše 800 ot./min. Konzistenci lze podle aplikačních podmínek upravit přidáním nejvýše 1 % čisté vody.
Nanášení: Materiál naneste nerezovým hladítkem a stáhněte rovnoměrně na tloušťku zrna.
Vytvoření struktury: Zatíranou strukturu vytvořte plastovým hladítkem rovnoměrnými krouživými pohyby. Hladítko během práce pravidelně čistěte.
Zpracování plochy: Ucelenou plochu zpracujte souvisle bez přerušení. Jednotlivé pracovní záběry napojujte vždy do čerstvého materiálu.
Odstín a výrobní šarže: Materiál pro celý objekt objednejte pokud možno najednou. Na jedné souvislé ploše používejte omítku z jedné výrobní šarže.
Podmínky při aplikaci: Aplikujte při teplotě podkladu a okolí od +5 °C do +30 °C. Nízké teploty a vysoká vlhkost prodlužují dobu vytvrzení.
Ochrana čerstvé omítky: Povrch během aplikace a vytvrzování chraňte před deštěm, mrazem, přímým sluncem, silným větrem, průvanem a nadměrnou vlhkostí. Za běžných podmínek omítka vytvrzuje přibližně do 8 hodin.
Co se může hodit k silikonové omítce
Technické údaje
| Technický údaj | Hodnota |
|---|
| Typ výrobku | Tenkovrstvá pastovitá silikonová fasádní omítka |
|---|
| Struktura | Zatíraná |
|---|
| Zrnitost | 1,5 mm |
|---|
| Aplikační tloušťka | Přibližně 1,5 mm – na tloušťku zrna |
|---|
| Orientační spotřeba | Přibližně 2,3 kg/m²; skutečná spotřeba závisí na rovnosti podkladu a způsobu zpracování |
|---|
| Orientační vydatnost balení | Přibližně 10,9 m² |
|---|
| Paropropustnost | V1 – vysoká |
|---|
| Permeabilita vody v kapalné fázi | W3 – nízká |
|---|
| Faktor difuzního odporu μ | 25 |
|---|
| Přídržnost | 0,3 N/mm² |
|---|
| Tepelná vodivost λ | 0,6 W/(m·K) |
|---|
| Reakce na oheň | A2-s1 |
|---|
| Aplikační teplota | +5 °C až +30 °C |
|---|
| Vytvrzení za běžných podmínek | Přibližně do 8 hodin |
|---|
| Vhodné zateplovací systémy | ETICS s izolantem z EPS nebo minerální vaty |
|---|
| Použití | Interiér a exteriér, zateplené a nezateplené plochy, sanační systémy |
|---|
| Balení | Plastový kbelík 25 kg |
|---|