Upravit stránku

Každý rok stále ještě ve světě umírá 7,6 milionů dětí dříve, než se dožijí 5. narozenin. Umírají na podvýživu, nedostatek čisté vody a hygieny, na nemoci, proti kterým existuje očkování nebo jednoduchý lék. Během 1 minuty zbytečně umírá 15 nejmenších dětí. Ze 2 miliard dětí, které na světě žijí, jich 148 milionů strádá podvýživou, 150 milionů je využíváno k nejhorší dětské práci, 93 milionů dětí nechodí do školy. Programy UNICEF, zaměřené na zdraví, vzdělání, rovnoprávnost a ochranu dětí, ročně zachrání desítky milionů dětských životů a dávají dětem šanci na lepší budoucnost.

Občanské sdružení. Tato organizace sdružuje lidi, kterým není lhostejná situace v jiných oblastech světa a chtějí svým aktivním přístupem, znalostmi, zkušenostmi a hlavně prací přispívat a podílet se na vzájemné kulturní, rozvojové a obchodní spolupráci vedoucí ke zlepšení situace zúčastněných stran a jejich vzájemného poznání.

Její členové mají široké zkušenosti s rozvojovými projekty, na kterých se podíleli v rámci různých neziskových sdružení. Mají chuť dělat projekty a pomáhat ještě trochu jinak a proto založili v květnu 2004 toto občanské sdružení.

Nahoru